Dilmesan’ın 30 yılı aşkın bilgi birikimi ile faaliyet gösterdiğini belirten firma ortaklarından Handegül Arkain, firma olarak ürünlerinde sürekli iyileştirmeler yaptıklarını ve yeni pazarlama stratejileri geliştirdiklerini ifade etti. Sac işleme makineleri imalatı yaptıklarını kaydeden Arkain, rulo sac dilme hatları, Rollform hatları (otomotiv sanayi, raf ve yapı profilleri, C-M-Z profilleri, destek sacı makineleri, alçıpan makineleri, kepenk profil makineleri, trapez hatları, delikli köşe makineleri), rulo açıcılar, rulo kaldırma ve taşıma arabaları, doğrultucular, servo sürücüler, boy kesme hatları, özel makine imalatları gibi ürünlerin yanı sıra rulo sac dilme ve rulo sac haddeleme servisleriyle hizmet verdiklerini anlattı. Arkain, ürettikleri makinelerin sacın kullanıldığı yan sanayi, beyaz eşya, otomotiv ve inşaat sanayi gibi birçok sektöre hitap ettiğini kaydetti.

Laser kesim makinaları, kullanılan Laser teknolojisi ile belirli malzemelerde, 2 veya 3 boyutta, sınırsız geometrilerde kesim olanağı sağlayan, yüksek hassasiyetli, düşük ısı kayıplı makinalardır. Laser kesim makinası 3 ana kısımdan oluşmaktadır... Yazının devamı aşağıda...

Trumpf’un bütün punch tezgahları silindirik takım kullanabilme, sıvayarak (talaşsız) diş açabilme, çapaksız kesim, büküm, markalama, gravürleme, 500mm x 500mm ye kadar parça atabilme gibi özellikleri yanında standart olarak sunulan vakumla çapak emiş ve takım yağlaması gibi özelliklere sahiptir. Bu özelliklerle esneklik, üretkenlik ve ekonomik üretimin buluştuğu rekabetçi tezgahlardır.

Plazma maddenin dördüncü halidir. Madde gaz halinde iken doğru koşullar altında maddeye enerji verilmesinin devam etmesi, maddenin plazma haline geçişine neden olacaktır. Enerji kaynağı elektrik olabileceği gibi, ısıl veya ışın kökenli de olabilir. Plazmayı maddenin gaz halinden ayıran en önemli farkları, elektriği iletmesi, çok yüksek sıcaklıkta olması ve ışık yaymasıdır.