Atasan Metal, bugün hepimizin evlerinde bulunan beyaz eşyalara katkısı olan bir firma. Firma, Arçelik, Beko, Vestel, Candy, Electrolux, AEG ve BSH gibi firmalara mutfak fırınları için ön kapak ve cam üst kapak menteşeleri üretmektedir. Son dönemde geliştirdikleri projelerdeki başarılarıyla büyüme hızlarına ivme katan firmanın Ürün Geliştirme Yöneticisi Hakkı Taner Sezan ve Kalıphane Yöneticisi B. Tarkan Gül ile SolidWorks öncesi ve SolidWorks sonrası dönemi konuştuk. 

Kale Havacılık, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Türkiye’nin ilk yerli ‘turbojet motoru’nu üretmek için imzayı attı. 48 ayda tamamlanacak proje için 25 milyon dolarlık harcama yapılacak. Motor, halen motoru Fransa’dan ithal edilen TÜBİTAK’ın geliştirdiği Som Seyir Füzesi’nde kullanılacak.

Otomotiv, beyaz eşya, mobilya, elektrik, yapı-inşaat, makina, savunma sanayi, ısıtma-soğutma gibi pek çok sektörün yapı taşları olan teknik hırdavat ve bağlantı elemanları konusunda Tezmaksan Makina kullanıcılarına farklı çözüm önerileri getirmeye devam ediyor.

İşleme merkezlerinden beklediğiniz performans ve kalite düzeyine yakından bakmalısınız. Hassas ve hatasız imalat ve üstün yüzey son işleme gibi nitel özellikleri göz önünde bulundurmak zorunludur. Bu makinaların iş mili tasarımı, termal stabilitesi ve fittingssiz çalışma yeteneği de gözden kaçırılmaması gereken özelliklerdir.