images/freze/sandvik[1].jpgSandvik Coromant'ın pazara yeni giren uzun kesme kenarlı titanyum frezeleme takımı CoroMill 690, uçağı oluşturan temel parçalardan özellikle iskelet, kanatlar, gövde ve iniş takımları için oldukça uygun bir takımdır.

Sağlam ve karmaşık parçalarda titanyum miktarının artırımına yönelik talep gün geçtikçe artmakta ve beklenen bu talep artışı işleme verimliliğini artırmaya yönelik ciddi bir ihtiyaç doğurmaktadır.

CoroMill 690, ekonomik 2-B profil işlemleri için dört kesme kenarlı uçları ve talaş sıkışmasını azaltan gelişmiş talaş oluğuyla yüksek verimliliğe sahip bir frezeleme takımıdır. Her uç yuvası üzerinde, talaşı tahliye eden basınçlı soğutma sıvısını doğru yere nakledecek püskürtme memesi (Nozzle) için diş açılmış bir delik bulunmaktadır. Talaşın tahliye edilmesi, oyuk, cep ve tam oluklarda, yüzey ve yanal frezeleme işlemlerinde çok büyük önem taşımaktadır.

İlk tercih edilen uygulamalara ön-delme işleminden itibaren dairesel interpolasyon dahildir; kenar düzeltme, form verme ve 90° yanal frezeleme. iLock arabirimi sayesinde kusursuz bir frezeleme için uçların rijitliği korunur. Oluşan eksenel destek sayesinde ucun bir kademe altında uç kırılması ile ikinci kademede oluşması muhtemel talaş sıkışmaları engellenmiş olur.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile