MCKINNEY, TX, ABD, 20 Ağu 2020 - Mekanik varyasyon yönetiminde uzman olan Sigmetrix, CETOL 6σ tolerans analiz yazılımının en son sürümü olan sürüm 10.4'ün hemen indirilebileceğini duyurdu.

Tolerans analizi, işletmelere birçok yönden fayda sağlar. Kaliteyi üretim maliyeti ile dengeleyerek karlılığın artmasına yardımcı olur. Şirketler ayrıca, ek tasarım ve prototip döngüleri ihtiyacını azaltarak daha hızlı pazara sunma süresi elde edebilir. Son olarak, şirketlerin maliyetli yatırımlar yapmadan önce ürünlerine ve süreç kararlarına güven duymalarını sağlar.

Sigmetrix Başkanı James Stoddard, "Kaliteli bir ürün elde etmenin maliyeti, tasarımdan üretime ve nihayet müşterilerin ellerine geçtikçe katlanarak artıyor" dedi. "CETOL 6σ, mühendislere sorunları sürecin erken aşamalarında belirleyip çözmeleri için araçlar sağlayarak bir şirket için ürünlerin karlılığını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oluyor."

CETOL 6σ, ürün geliştirme ekiplerinin, tasarımları üzerindeki boyutsal ve montaj varyasyonunun genellikle karmaşık etkisini kolayca ve tam olarak anlamalarını sağlar. Bu bilgi, problemler üretimde veya daha da kötüsü müşterilerinin elinde ortaya çıkmadan önce ayarlamalar yapmalarını sağlar. Tüm uzmanlık düzeylerinden kullanıcılar, yazılımda bulunan birden çok yardım düzeyini takdir edeceklerdir.

CETOL 6σ 10.4, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli geliştirmeleri kapsar:

 • Tek taraflı ölçüm gereksinimleri - Ölçüm gereksinimlerini tanımlarken, yalnızca bir üst veya alt limit belirtebilirsiniz.
 • İyileştirilmiş rapor işleme - Rapor şablonları artık raporun nasıl sonradan işleneceğini ve rapor düzeni için hedef uygulamada nasıl açılacağını belirleyen seçenekler içeriyor
 • Creo için yeni komut satırı yürütme seçenekleri, yeni bir CETOL analizi başlatma veya bir öncekinden kaydedilen verilerle çalışma otomasyonuna izin verir
 • İyileştirilmiş seçim süreci - Bir bağlantı veya ölçüm eklerken, ilk özelliği seçtikten sonra bu parça ya gizlenir ya da şeffaf hale getirilir, böylece ikinci seçim daha kolay olur
  Daha iyi hassasiyet kontrolü - Bir tolerans değeri girerken, siz daha fazla rakam girdikçe hassasiyet otomatik olarak artar, ancak hassasiyet yalnızca belirli kullanıcı eylemiyle azaltılabilir.
 • Yeniden adlandırılmış montajlar için veri yönetimi iyileştirmeleri - Model verileri üst düzey montajda saklandığında ve CAD montajı yeniden adlandırıldığında, CETOL, kullanıcının kaydedilen verilerin var olduğunu anlamasını ve yeni adlandırılmış montajla eşleştirmesini kolaylaştırır.
 • Gözden geçirilmiş önem dereceleri - Bazı danışman mesajlarının şiddetleri, mesaj türleri arasındaki tutarlılığı artırmak için ayarlandı.
 • Çözümleyicide iyileştirmeleri adlandırmak - Çözümleyici artık montajlar, parçalar ve bağlantılı detaylandırmalar için CAD adını uygun sütunlarda içeriyor.
 • Sigmetrix, müşterilerin mekanik varyasyon yönetimi aracılığıyla daha iyi ürünler tasarlamasına ve üretmesine yardımcı olan eksiksiz bir portföy sağlar. CETOL 6σ'ya ek olarak

Sigmetrix, aşağıdakileri içeren bir dizi yazılım ve eğitim çözümü sunar:

 • Bir montajda birden çok 1B tolerans analizi oluşturmayı, yönetmeyi ve raporlamayı kolaylaştırmak için tasarlanmış bir 1B analiz aracı olan EZtol
 • GD&T Danışmanı , GD&T'nin PTC Creo ortamıyla doğru şekilde uygulanması konusunda uzman rehberliği sağlayan etkileşimli bir araç
 • GD&T, tolerans analizi, boyut yönetimi ve MBD / MBE gibi çeşitli konularda eğitim
 • Tolerans analizi ve GD&T tanımı konusunda yılların tecrübesine sahip danışmanlık ve uygulama hizmetleri ekibi, ekibinizi büyütmek, projenizi hızlandırmak ve montajlarınız için analizler yürütmek için çeşitli danışmanlık hizmetleri sunar.

Sigmetrix hakkında;

Sigmetrix, mekanik varyasyonun etkisini yönetmeye odaklanan yazılım çözümleri, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin bir kombinasyonu yoluyla 20 yılı aşkın süredir şirketlerin daha iyi ürünler üretmesine yardımcı oluyor. Daha fazla bilgi için www.sigmetrix.com adresindeki web sitesini ziyaret edin .


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile