Solidworks TopolojiSolidworks'te, ister 2B çizimler gibi tanıdık yöntemlere yaklaşmanın farklı bir yolu olsun, ister daha karmaşık büyük montajlarla çalışırken yardımcı ayarlamalar olsun, öğrenecek daha çok şey var. Tecrübeli mühendisler için bile, zamandan tasarruf etmek ve yazılımdaki üretkenliği artırmak için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını takip etmek zor olabilir. Bu nedenle, birçok önemli işlevde zamandan kazanmak için Solidworks'te kullanıcılarına yönelik en önemli teknik ipuçlarından bazılarını toparladık.

Solidworks TopolojiÜretken tasarım için bir topoloji etüdünün nasıl kullanılacağına ilişkin bu SOLIDWORKS eğitim makalesi CadCamOkulu tarafından hazırlanmıştır.

Üretken tasarımın benzersiz nitelikleri:

Malzemeler, yazılımlar ve 3D baskı süreçlerindeki gelişmeler sayesinde 3D baskı hızla uygulanabilir bir üretim biçimi haline geliyor. 3D yazıcılar, birçok insanın evde kendi 3D tasarımlarını yaratması ve basmasıyla kişisel kullanım için çok daha erişilebilir hale geliyor.

Otomotiv sanayi son yıllarda bilgisayar teknolojisinde yaşanan hızlı gelişmeye dayalı olarak büyük bir değişim içerisindedir.

Lisans altında üretimin yanı sıra araç tasarımı konusunda da otomotiv sanayiinde değişim sürmektedir. Araç tasarımı aşamasında face-lift olarak  adlandırılan mevcut araçların modifikasyonları ve sıfırdan araç geliştirme konusunda geriye dönük mühendislik (Reverse Engineering) çalışmaları önemli bir yer tutmaktadır . Gerek araç iç donanımı, gerekse dış görünüşü üzerinde yapılacak olan geliştirmelerde tersine mühendislik çalışmaları ülkemizde ve dünyada artmaktadır.