Türkiye'nin ilk Milli ve Özgün SİHA'larını yapan BAYKAR A.Ş.’nin Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yerli solunum cihazının seri üretim ilk deneme prototipinin görüntülerini paylaştı. Bayraktar, “BİOSYS Biyomedikal Ltd. Şti. tasarladı, Arçelik üretti, ASELSAN ve BAYKAR A.Ş. mühendislerinin teknik destek ve katkılarıyla…Hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

BAYKAR A.Ş. Teknik Müdür'ü Selçuk Bayraktar, corona virüsü (Kovid-19) ile mücadele kapsamında geliştirilen yerli solunum cihazının seri üretim ilk deneme prototipini sosyal medya hesabında paylaştı.

Solunum cihazının çalışır haldeki ilk görüntüleri kamuoyuna sunuldu.

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Bayraktar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Yerli solumun cihazımızın seri üretim ilk deneme prototipi… BİOSYS Biyomedikal Ltd. Şti. tasarladı, Arçelik üretti, ASELSAN ve BAYKAR A.Ş. mühendislerinin teknik destek ve katkılarıyla… Hep birlikte başaracağız.” dedi.

Paylaşılan videoda ise, “Seri üretimin ilk deneme prototipi. Hayırlı uğurlu olsun. Elinize sağlık arkadaşlar.” ifadeleri yer aldı.

"Koronavirüsle mücadelede en önemli ihtiyaçlardan biri de solunum cihazı. Solunum cihazı üreten Biosys firması üretimlerini daha da hızlandırabilmek için bir elektronik markasının altyapısına ihtiyaç duyduklarını açıklamıştı. Koç Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, Arçelik firmasının tüm teknolojisini, solunum cihazı üreten Biosys firmasına kullandırma kararı almıştı.  Ayrıca Arçelik, 170 hastaneye çamaşır ve kurutma makinası ile fırın, çay, kahve ve tost makinaları yolladı."


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile